دوربین های کنترل سرعت | Speed Camera

دوربین های کنترل سرعت | Speed Camera
دوربین های کنترل سرعت، به منظور کمک به بهبود شرایط رانندگی،جلوگیری و کاهش خطرات و سوانح رانندگی و همچنین کنترل شرایط ترافیکی به کار برده می شوند.
این دوربین ها را می توان در 6 دسته بندی جایگذاری کرد:
  • دوربین کنترل سرعت: 
سرعت خودرو هنگام عبور از دوربین، ثبت می شود و در صورتی که بیش از حد مجاز باشد، تخلف سرعت ثبت خواهد شد. محدودیت این سیستم ها این است که رانندگان با دانستن محل نصب دوربین های سرعت سنج سرعت خود را در محدوده دوربین کاهش داده و پس از گذر از دوربین می توانند سرعت خود را افزایش دهند بدون اینکه جریمه شوند. کاهش سرعت در زیر دوربین های سرعت سنج خود بعضا سبب حادثه می شود.
دوربینهای کنترل سرعت متوسط نیز هستند که در آنها زمان عبور خودرو از سامانه ثبت تردد اول ثبت می شود. سامانه بعدی را به گونه ای قرار می دهند که خودرو به ناچار از آن نیز بگذرد و بنابراین زمان تردد خودرو در سامانه دوم هم ثبت می شود. با دانشته بودن فاصله بین دو سامانه، سرعت متوسط خودرو در میان دو سامانه محاسبه می شود. بنابراین حتی اگر خودرو در زیر دوربین ترمز کند و در بین دو سامانه با سرعت غیر مجاز به مسیر خود ادامه دهد، سرعت متوسط آن غیر مجاز بوده و برای آن تخلف سرعت متوسط ثبت می شود.
  • دوربین کنترل چراغ قرمز:

این سیستم ها در تقاطع ها نصب می شوند و در صورتی که خودرو زمانی که چراغ قرمز است از تقاطع عبور کند برای آن جریمه در نظر خواهد گرفت. همچنین اگر خودرو بر روی خط عابر پیاده ایستاده باشد جریمه مربوطه برای آن ثبت خواهد شد.

  • دوربین کنترل خط ویژه اتوبوس:
این سیستم ها در مسیر خودروهای عمومی (برای مثال مسیر مخصوص تردد اتوبوس های شهری) قرار می گیرند و همه تردد ها را ثبت می کند. در صورتی که پلاک خودروی عبوری فاقد مجوز لازم باشد، آن خودرو به عنوان متخلف شناخته خواهد شد.
  • دوربین کنترل پرداخت عوارض:
این سامانه ها در مسیر های شهری و بین شهری که برای آن ها عوارض در نظر گرفته شده نصب می شوند و در صورتی که خودرو از محل نصب دوربین عبور کند، برای آن عوارض در نظر گرفته می شود.
  • دوربین کنترل عبور از خط آهن:
این سامانه نیز در خطوط تقاطعی راه آهن با عبور اتومبیل هستند و سیگنالهای عبور ورود یا خروج قطار ها از لاین را به سیستم کنتل ترافیک ارائه می دهد.
  • دوربین انحراف به چپ:
این سامانه مانند دوربین سرعت عمل می کند و تنها تفاوت بارز آن تشخیص حرکت های نامتوازن می باشد.تخلفات گوناگونی همانند تخلف سرعت لحظه‌ای، تخلف سرعت میانگین، تخلف عبور از چراغ قرمز، تخلف پارک در محل غیرمجاز، تخلف عبور از مسیر خودروهای عمومی، تخلف رانندگی در مسیر اشتباه(ورود ممنوع)، تخلف سبقت غیرمجاز و … وجود دارند، که برای ثبت هر تخلف سامانه مناسب آن می‌بایست نصب گردد.
پاره‌ای از تخلفات به صورت مقطعی اتفاق می‌افتند، نظیر سبقت غیرمجاز، و از آنجاییکه نمی‌توان تمامی یک مسیر طولانی را تحت پوشش دوربین قرار داد، بنابراین ثبت در حین تخلف با مشکلات خاصی مواجه می‌باشد. برای استفاده درست از دوربین ثبت تخلف، ایجاد زاویه مناسب، افزایش برد میدان دید و همچنین کاهش دسترسی عمومی، نیازمند استفاده از انواع دکل دوربین و پایه های طراحی شده می باشد.

راه های طلایی البرز،ارایه دهنده انواع دوربین های ثبت سرعت و دوربین های حرارتی با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت از برترین برندها.
جهت کسب اطلاعات بیشتر،لزفا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 

مقایسه کالا (0)


نمايش 1 تا 7 از 7 (1 صفحه)