• Cosmetics pH Meter PCE-PH20P | پی اچ سنج آرایشی و بهداشتی

Cosmetics pH Meter PCE-PH20P | پی اچ سنج آرایشی و بهداشتی

ORDER
هدف اصلی تولید لوازم آرایشی تنها این نیست که محصولاتی تولید شود که بوی خوب با نام های خوش آوا و اجزا مفید داشته باشند، ولی برای اینکه برای آنها کارآمد باشد، این محصولات واقعا شرایط پوست و مو را بهبود می بخشد و به هیچ وجه به آنها آسیب نمی رساند
The main purpose of cosmetics production is not only to make good-smelling products with good-sounding names and lists of beneficial ingredients, but to make them efficient so that these products really improve the condition of the skin or hair and in no way damage them.

اندازه گیری ph در لوازم آرایشی تستی ضروری نه تنها برای اطمینان از سازگاری ph محصول با ph پوست است بلکه همچنین برای اطمینان از کیفیت خوب محصول، ویسکوزیته مناسب، بو/رنگ  و برای اطمینان از دوام مواد آرایشی است.
بیش از حد قلیایی یا بیش از حد اسیدی بودن مثلا یک ظرف شامپو منجر به اختلال و مشکل پوستی می شود. به هر حال مقدار ph در محصولات آرایشی و بهداشتی به طور مداوم اندازه گیری می شود، نه فقط برای محصول نهایی. این موضوع مهم است که بر همه ی مراحل نظارت کافی انجام شود: اول از همه برای مواد اولیه و خام، سپس بر مراحل تولید و در نهایت در محصول نهایی مثل شامپو، ژل، فوم و... . در نهایت این امر مهم است که قوانین و مقررات سازمان های بهداشت و اصول GMP را رعایت کند.
 بسیاری از ما حداقل یکبار تجربه این را داشته ایم که پس از مدت کوتاهی بوی خوش فوم از بین می رود در حالی که در ابتدا همه چیز خوب بود. این اتفاق این را ثابت می کند که کارخانه سازنده در فرایند ساخت محصول اشتباهی مرتکب شده و احتمالا توجه کافی به اندازه گیری ها و مقدار ph نداشته است. یک محصول آرایشی نه تنها در روز تولید خوب باشد، بلکه باید پایستگی مناسبی هم داشته باشد.
امروزه بسیاری از محصولات مراقبت از مو و ... با عنوان BIO معرفی و نامیده می شوند- که تولید آنها از مواد طبیعی است و ساخت اینگونه محصولات به مراتب سخت تر است و به مراقبت بیشتری نیاز دارد.
وقتی صحبت از محصولات آرایشی استاندارد می شود (هم مو و هم پوست)، ph مناسب باید بین 4.5 تا 5.5 باشد. بسته به نوع پوست این معیار در این بین تغییر می کند.
کاربرد phسنجبا الکترود شیشه ای مخصوص یکی از روش های معروف اندازه گیری ph است. ph سنج این اطمینان را به شما می دهد که به مقادیر قابل اعتمادی رسیده اید وقتی برای مثال میزان ph یک شامپو و... را سنجیده اید.
ph سنج های قابل استفاده برای لوازم آرایشی اغلب قابل حمل هستند، استفاده از آنها آسان است، سبک هستند و حمل آنها آسان است. الکترود های شیشه ای از طرفی به دلیل اینکه تمیز نگه داشتنشان آسان است عالی هستند ولی از طرفی دیگر الکترود های شیشه ای به دلیل شکنندگی نیاز به مراقبت حین حمل دارد. الکترود های جدید دارای محافظ های خوبی هستند مثل پوششی دورشان که آنها را بسیار مقاوم می کند.
استفاده از الکترود ph نیاز به توجه و تنظیم دقیق دارد. رعایت تمام مقررات تمیز کردن،تعمیر و نگه داری این قطعات حساس ضروری است. اگرچه آزمایشات pH روی مواد افزودنی یا محصولات نهایی مانند شامپو انجام می شود، ضروری است که دمای مورد نیاز حفظ شود، زیرا رعایت نکردن آنها می تواند به اندازه گیری های اشتباه منجر شود.
ph و حفظ خاصیت مواد آرایشی و بهداشتی یکی از دلایلی است که چرا چنین محصولاتی را باید در دما و شرایط خاصی ذخیره کرد.

کالاهای مرتبط