استاتیک میکسر| Static Mixer

استاتیک میکسر| Static Mixer

استاتیک میکسر، ابزاری به منظور مخلوط کردن و هم زدن مواد سیال مایع و گاز می باشد.استاتیک میکسرها را می توان در طیف گسترده ای از فرآیندهای عملیاتی، از جمله دوزینگ، پراکنده سازی، مبدل جریان حرارتی و تشکیل امولسیون به کار برد. میکسرها مزایای مهمی برای ترکیب مایعات، گازها و پودر ها را ارائه می دهند و در بسیاری از صنایع مختلف مورد آزمایش، تست و اعتماد قرار گرفته اند.

انواع استاتیک میکسر:
میکسرهای کانال (Channel Mixers):
این نوع از استاتیک میکسرها سرعت بالایی دارند و عملیات اختلاط با حجم زیاد را در زمان کوتاهتری به انجام می رسانند.
میکسرهای کانال عموما در پروژه های  تصفیه سازی و یا در تاسیسات از پیش تکمیل شده ی نسبتا گسترده مورد استفاده قرار می گیرند و طیف گسترده ای از نرخهای جریان را پوشش می دهند.
همجنین میکسرهای کانال را می توان برای مواد شیمیایی با دوزهای مختلف استفاده نمود.
 
میکسرهای لوله ای (Pipe Mixers):
این نوع از استاتیک میکسرها بسیار متنوع هستند و با متریال مختلف ساخته می شوند. میکسرهای لوله ای را می توان هم بصورت ثابت در خط تولید و هم بصورت آزاد با قابلیت جا به جایی مورد استفاده قرار داد.
این میکسرها با پوششهای گرم و خنک کننده، انژکتور، نقاط نمونه گیری و تجهیزات سنجش و اندازه گیری متناسب با نیاز مصرف کننده طراحی و ساخته می شوند و همین تنوع بالا این نوع از استاتیک میکسرها را به محبوب ترین تبدیل می کند.
 
سیستم های پراکنده کننده گاز(Gas Dispersion Systems):
این سیستم ها شامل دو نوع استاتیک میکسر هستند که یکی وظیفه ی تشکیل حباب و دبگری اختلاط را انجام می دهد.
 
 
استاتیک میکسرها در انواع صنایع، اعم از بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار می گیرند و از محبوب ترین و پرکاربردترین تجهیزات صنعتی هستند.
از جمله این صنایع می توان به:
صنایع نفت و گاز و پتروشیمی
صنایع با فرآیند مداوم (نظیر ساخت رنگ،رزین، الیاف و ...)
تصفیه آب و فاضلاب
و ...
اشاره نمود.
 


شرکت راه های طلایی البرز وارد کننده انواع استاتیک میکسر - Static Mixer با برند های مورد نظر مشتریان مانند Statiflo,Sulzer,Samhwamix و ... می باشد.
هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.